Розклад

Заслонова 18:

Понеділок, пятниця — з 20:00 до 22:00

Вівторок, четвер — з 19:00 до 21:00

ЗАПИСАТИСЬ

Маліновського 6 — середа, четвер, пятниця з 8:00

ЗАПИСАТИСЬ

НОВИНИ

 

Заняття з гантелями у схемах:

Рисунок1

Заняття в залі на  І.Заслонова 18 з  05.01.2015 згідно розкладом

Обираю САМБО!

  • Що таке система САМБО і чим вона відрізняється від боротьби САМБО?
  • Що ефективніше: східні єдиноборства або система САМБО?
  • Що таке рукопашний бій і чим він відрізняється від САМБО?

Сьогодні підвищену зацікавленість викликають східні системи бойових мистецтв. Ажіотаж цей багато в чому пояснюється незаслужено сенсаційною рекламою, створеною в пресі і на телебаченні.

Звичайно, кожному хочеться бути невразливим у рукопашній сутичці. Але правда полягає в тому, що без регулярних занять традиційними видами спортивних єдиноборств: боротьбою САМБО, вільною, класичною, дзюдо, боксом – неможливо досягти бажаної мети. Їх ефективність грунтується на різнобічній підготовці, в основі якої сутички з реальним суперником та жорсткий навчально-тренувальний графік. На заняттях доводиться долати втому, переборювати страх перед неприємними відчуттями від больових прийомів суперників та гіркоту поразки, без яких не буває і перемог. Але саме це є цінним з точки зору формування комплексу морально-вольових, фізичних якостей і практичних навичок.

У східних системах тренувальні сутички, де дозволяється в повну силу проводити вивчені прийоми на супернику, займають незначний об’єм, а в деяких системах, незважаючи на велику кількість бойових прийомів, – взагалі відсутні. Прийоми в основному відпрацьовуються на тренажерах або імітуються в повітря. У кожному з традиційних спортивних єдиноборств, поряд з дозволом правилами проводити прийоми в повну силу і з максимальною швидкістю, є і обмеження, що визначають заборонені дії. Це віддаляє спортивну сутичку від реального рукопашного бою, але, не знижуючи психологічного навантаження, служить бар’єром проти травматизму. Тому частина раціональних по біомеханічним характеристикам бойових прийомів не включена в жоден з традиційних видів єдиноборств. Подібні прийоми хоча і включені до «східних» єдиноборств, однак застосування їх обмежене різними правилами, що по суті унеможливлює їх відпрацювання та застосування в спортивному двобої, а, отже, ставить під сумнів прикладні можливості. На відміну від прийомів традиційних спортивних єдиноборств, ці техніки при освоєнні бійцями, не проходять шлях перевірки практикою, який сприяє їх міцному завоєнню. Тому більшість вітчизняних та іноземних фахівців, яким доводиться займатися підготовкою військовослужбовців і працівників правоохоронних органів з самозахисту без зброї і рукопашному бою, віддають перевагу техніці традиційних спортивних єдиноборств: кидкам і больовим прийомам боротьби САМБО, ударам боксу. Пояснюється це тим, що в процесі культивування зазначених видів спорту накопичений конкретний доступний досвід навчання технічним діям, відточеним у спортивних поєдинках, які можуть бути використані в рукопашному бою. Так, кожну людину, використовуючи методику боксу, можна навчити прямому удару кулаком у підборіддя, що призводить до нокауту або сильного потрясіння. Довести ж до стабільної навички, наприклад, удар пальцем в око, щоб реалізувати його в умовах вуличної сутички, проблематично. Те ж відноситься до реальної можливості навчити задній підніжці і малої імовірності – звалюванню захопленням за палець.

Найбільш підходящим фундаментом для виховання фізичних і психічних якостей, а також отримання навичок і вмінь, необхідних для успішного ведення рукопашної сутички, особливо неозброєного, є боротьба САМБО.

У боротьбі САМБО правилами дозволяється виконання великої кількості кидків, проведення яких можливе і в рукопашній сутичці. Вони можуть використовуватися з метою як захисту, так і нападу. Кидки в боротьбі САМБО виконуються як без падіння атакуючого, так і з його падінням та подальшим проведенням різноманітних больових прийомів на руки та ноги. Важлива перевага перед іншими видами боротьби полягає в тому, що в САМБО правила і техніка узагальнюють та асимілюють усі інші види боротьби, в тому числі національні. Тому нерідко борці інших стилів знаходять себе в САМБО.

Боротьба САМБО – це невід’ємна частина системи САМБО, про що забули або не знають багато любителів різних єдиноборств і навіть деякі фахівці спорту.

Згідно з визначенням, затвердженим FIAS, САМБО (САМозахист без зброї та БОротьба) – це система рукопашного бою без зброї з неозброєним або озброєним суперником, що складається зі спортивного та бойового розділів.

Спортивний розділ (боротьба САМБО) – вид спортивної боротьби, створений для загальної, фізичної та психологічної підготовки, що прищеплює головні навички в оволодінні самозахистом без зброї.

Бойовий розділ (самозахист без зброї) – система спеціальної підготовки до ведення бою без зброї, що складається з прийомів самозахисту та прийомів спеціального призначення. В яких за основу взяті спортивні техніки, доповнені невеликими, але дуже потужними деталями, що прискорюють перемогу.

Отже, спортивній боротьбі САМБО в системі САМБО відведена роль базового засобу фізичної та психологічної підготовки, а використанню різних тренажерів, захисного спорядження, спеціальних вправ – допоміжна роль.

Потрібно уточнити, чим відрізняється система САМБО від рукопашного бою.

Рукопашний бій – це різновид ближнього бою з використанням усіх видів наручної зброї, прикладних та підручних засобів, прийомів і способів бою без зброї. Навчання веденню бою зі зброєю, прикладними та підручними засобами – основна і невід’ємна частина програми рукопашного бою. Таким чином, САМБО – частина рукопашного бою, а не протиставлення йому.

Навчання САМБО і рукопашному бою передбачає опору на науково-педагогічні досягнення та практику, напрацьовану в спортивних єдиноборствах, прикладне фехтування і подолання смуги перешкод. В освоєнні ударів руками і захисних дій проти них перевага надається техніці боксу. У цьому виді спорту, техніка закріплюється у навчально-тренувальних боях, на тлі психологічного напруження і втоми. У боксерську методику тренування органічно вписується і техніка ударів ногами. У цілому ж техніка бойового розділу САМБО приносить максимальний ефект, коли базується на спортивній боротьбі САМБО.

Самозахист без зброї постійно вдосконалюється, але не зраджує принципам, на яких побудована система САМБО. У 2000 році з метою широкого розвитку самозахисту без зброї до «Єдиної спортивної класифікації України» в рамках боротьби САМБО включені змагання з бойового САМБО.

Не скрізь є умови для тренувань по самозахисту без зброї і теоретично підготовлені інструктори, тому ми будемо надавати методичну допомогу всім охочим не тільки на навчально-методичних семінарах, а і почнемо публікацію уроків самозахисту без зброї на сторінках сайту.

 

Перший віце-президент Київської Федерації САМБО,

Г.А. Пітик

кандидат історичних наук,

Заслужений тренер України

 

ПАРТНЕРИ

Логотип ЦТБ

logo-sambo