Розклад

Заслонова 18:

Понеділок, пятниця — з 20:00 до 22:00

Вівторок, четвер — з 19:00 до 21:00

ЗАПИСАТИСЬ

Маліновського 6 — середа, четвер, пятниця з 8:00

ЗАПИСАТИСЬ

НОВИНИ

 

Заняття з гантелями у схемах:

Рисунок1

Заняття в залі на  І.Заслонова 18 з  05.01.2015 згідно розкладом

Принципи САМБО

Мистецтво САМБО полягає в тому, щоб шляхом методичного вивчення прийомів та тактики рукопашної сутички здобути перемогу над суперником з мінімальними витратами часу і фізичної сили

Принципи САМБО

 • Продуманість прийомів , як основа сутички.
 • Вміння переходити з прийому на прийом.
 • Вміння при проведенні прийомів мінімально витрачати фізичні сили і отримувати необхідний результат.
 • Засвоєння класифікації прийомів, як необхідного елементу розуміння тактики і техніки застосування прийомів в житті.
 • Знання анатомо-фізіологічних основ, як головної складової техніки прийомів.

1. Перемагає в рукопашній сутичці той, хто хитріший, тактично краще підготовлений, хто краще озброєний прийомами і тренований в напрямку переходів від прийому, що не вдався до більш ефективного в цей момент. Розумна, розрахована спортивна злість, наполеглива тактика сутички завжди призводить до перемоги.

2. Без засвоєння переходів від одного невдалого прийому на більш вигідний в даній ситуації, навіть гарне знання прийомів нічого не дає, тому що прийоми відірвані один від одного та не маючи логічної побудови, завжди відірвані від бойової практики.

3. Мінімально витрачати свої сили при застосуванні прийомів означає — враховувати, куди направлені сили суперника, який нападає або захищається.

4. В момент нервового, напруженого стану неможливо пам’ятати десятки і сотні готових прийомів для того чи іншого положення. Для спрощення вивчення прийомів і комбінацій були розроблені відповідні класифікації і систематизація.

5. Знати систему рухів суглобів, розташування м’язів та чутливих ділянок людського тіла, означає глибоке розуміння САМБО. Коли іде сутичка, то самбісти не завжди пам’ятають прийоми, які вивчали раніше, вони пам’ятають тільки принципи прийомів, які вивчаються, головні вісі рухів в суглобах, сильні та слабкі м’язи і топографію нервової системи.

Все це дає їм можливість здобути перемогу скоріше ніж людині, яка не знає цих головних принципів.

Створення САМБО проводилося згідно з певними завданнями:

 • оздоровлення організму тих, хто займається, розвиток моральних, вольових та фізичних якостей
 • прикладний характер боротьби
 • безпека тих, хто займається

Перше завдання — суворе дотримання режиму, регулярні тренування, виховання наполегливості, волі до перемоги, обережності і т.п.

Друге завдання — для рішення цього завдання застосовуються: стійка, придатна як для спортивної боротьби, так і для бою; одяг, що дозволяє тренувати захоплення, необхідні не тільки в спортивній, але і в бойовій обстановці; прийоми, придатні, як в спортивній боротьбі так і в бою; необумовлений початок боротьби і відсутність штучних положень по ходу сутички; правила боротьби, що стимулюють активність.

Третє завдання — на його виконання використовуються страхування себе і страхування суперника, вимога точного дотримання правил змагань.

Тактичні вимоги до виконання прийомів САМБО

 • Прийом має бути універсальним, тобто працювати в різних умовах, як проти озброєного супротивника, так і проти беззбройного.
 • При нанесенні ударів має забезпечуватись збереження чи швидке відновлення стійкого положення (на випадок промаху), а також мала вірогідність травмування кінцівки, що б’є (на випадок промаху).
 • Захист має залишати можливість чіткого огляду ситуації та швидкого переходу до удару, захвату чи кидку у відповідь. Структура захисних дій має максимально враховувати вектор зусиль суперника та максимально використовувати його.
 • При проведенні бойових прийомів чи захистів від них у разі помилки має забезпечуватись можливість варіативного проведення атаки.
 • На будь якій фазі атаки має забезпечуватись можливість швидкого виходу з контакту, а також можливість переходу з прийому на прийом, коли захисні дії суперника створюють для цього сприятливі передумови.
ПАРТНЕРИ

Логотип ЦТБ

logo-sambo